top of page

Veilingregelement

Artikel 1: De veiling wordt gehouden onder auspiciën van de Alphense Vereniging van Postzegel Verzamelaars "Alphilia" .
Artikel 2: Aan de veiling kan door een ieder worden deelgenomen, zowel voor koop als voor verkoop. Dus ook door niet-leden

Artikel 3: De verkoop geschiedt tegen contante betaling met 20 % opgeld voor iedere koop, waarvan 10% ten laste van de koper en 10% ten laste van de verkoper.

Artikel 4: Gekochte kavels worden niet afgegeven dan tegen contante betaling, na afloop van de veiling is er gelegenheid tot afrekening. Wordt hieraan niet voldaan dan blijft koper aansprakelijk voor de koopsom indien tot her veiling wordt over gegaan. Voor zover het materiaal niet direct na de veiling wordt afgehaald blijft dit voor rekening en voor risico van koper.

Artikel 5: De minimale inzet per kavel is € 1.00 terwijl de opslag van de veiling als volgt verloopt.

Artikel 6: In speciale gevallen zal naar inzicht van de veilingmeester de gelegenheid van een schriftelijk bod kunnen worden toegepast, hetgeen op de veilinglijst zal worden vermeld.

Artikel 7:Alle kavels worden aan de hoogste bieder toegewezen, deze is de koper .Bestaat er twijfel tussen twee of meer bieders dan wordt het kavel opnieuw ingezet.

Artikel 8: Het materiaal dat voor de veiling beschikbaar wordt gesteld dient maximaal 3 en minimaal 1 maand vooraf aan de veilingmeester ter hand ( geldt niet voor veilingen op de clubavond ) worden gesteld met opgaaf van catalogusnummer, catalogusprijs, welke catalogus, minimale inzet en duidelijke vermelding van kwaliteit met name postfris, ongebruikt of gebruikt. Voor opgave van deze gegevens zijn lijsten bij de veilingmeester verkrijgbaar. Later aangeleverd materiaal kan niet meer in behandeling worden genomen.

Artikel 9: De inzender/verkoper is gehouden aan de echtheid alsmede de opgegeven kwaliteit van de door hem aangeboden zegels te garanderen. Het ingeleverde materiaal blijft ten allen tijden voor rekening en risico van de verkoper, tenzij een koper optreed.

Artikel 10: De veilingmeester is bevoegd ingeleverd materiaal voor een veiling af te keuren dan wel kavels voor of tijdens de veiling in te trekken, op grond van kwaliteits afwijkingen ten opzichte van de verstrekte gegevens, dan wel bij te hoog gestelde inzetprijzen, zulks ter beoordeling van de veilingmeester.

Artikel 11: Losse partijen en verzamelingen kunnen wel ter veiling ingebracht worden.

Artikel 12: Alle kavels worden verkocht zoals ze ter veiling worden aan gebracht. Eventuele reclames betreffende de echtheid en/of kwaliteit kunnen binnen 7 dagen na afloop van de veiling schriftelijk bij de veilingmeester worden ingediend met inlevering van het materiaal en opgave van de afwijkende punten.

Artikel 13: Een schriftelijk bod doet men door gebruik te maken van een biedformulier ( ook verkrijgbaar via deze site ) met opgave van kavelnummer, catalogusnummer en een maximum bod ( exclusief kosten ) voor dit kavel. De biedlijst moet voorzien zijn van datum, handtekening  en naam.

Artikel 14: Een schriftelijk bod dient uiterlijk 48 uur voor de desbetreffende veiling in het bezit te zijn van de veilingmeester. het adres wordt vermeld op de biedlijst. Dit kan ook digitaal.

Artikel 15: Wijzigingen van het regelement kunnen plaatsvinden na voorstel van de vergadering dan wel van het bestuur en met tenminste tweederde ( 2/3 ) van de op de vergadering uitgebrachte stemmen worden aangenomen.

Artikel 16: Een ieder die zich niet houdt aan de bepalingen van het veilingregelement kan voor eventuele verdere deelname aan de veilingen en toekomstige veilingen worden uitgesloten, zulks bij besluit van het bestuur.

Artikel 17: Voor zover dit regelement geen uitsluitsel geeft beslist het bestuur.

OIP (2).jpg

                   Alphilia

bottom of page